Linux ve internet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Web Sitesi Kur

Go down

Web Sitesi Kur Empty Web Sitesi Kur

Post by Admin Tue Sep 15, 2015 11:47 pm

Web Sitesi Kur

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte artık insanlar gerek iş yaşamlarında gerekse günlük yaşantılarında her türlü ihtiyaçlarını gidermek adına interneti kullanıyorlar. Bunu gören insanlar da artık kendi ihtiyaçlarına uygun internet sitelerini kurmak istiyorlar. Ancak yaptıkları araştırmalar sonrasında da site kurmanın çok zor bir şey olduğunu düşünürler. Halbuki burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunların gerekli şekillerde incelenmesinin ardından oldukça rahat bir şekilde site yapmaya başlanabilir. İnsanların büyük bir kısmı öncelikli olarak web sayfasının oluşturulması gerektiğini düşünürler. Halbuki gerçekte bu durum tam tersidir. İnternet sitesi sahiplerinin ilk olarak yapmaları gereken şey, alan adlarını almalarıdır.

Sitenasilkurulur.net

Alınacak olan ismin mümkün olduğu kadar kısa ve anlaşılır olması kaliteli bir web sayfası adına yapılması gereken ilk adım. Domain alındıktan sonra sıra web hosting servisine geliyor. İnsanlar genel olarak kendi bilgisayarları içerisinde hosting hizmetini sunabileceğini düşünürler. Halbuki hosting hizmeti adına kullanılması gereken bilgisayarların mutlaka belirli özelliklere sahip olması gerekmekte. Bununla birlikte bilgisayar kesinlikle 7 gün 24 saat internete bağlı olmalıdır. Site kurmak adına hosting alımının ardından kullanılmak istenilen site için kod yazma gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Öyle ki hızlı ve kaliteli hizmet sunan yerler ya da kişiler sayesinde kişilerin istedikleri gibi başarılı tasarımlar elde edilebiliyor. İnternet sitesinin içerisine koyulabilecek kategoriler de sitenin kullanım alanına bağlı olarak değişim gösteriyor.

Profesyonel bir site yapmak isteyen kişiler kendileri ile alakalı, varsa satışa sundukları ürünler, ürünlerin fiyatları ve iletişim bilgilerini internet sitesi içerisinde mutlaka barındırmalı. Böylece ziyaretçiler siteye girdikleri zaman hızlı bir şekilde hangi konu ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorlarsa, hiç vakit kaybetmeden o kategoriye girecektir. Alınacak olumlu geri dönüşler sonrasında da site istenilen yüksek oranlarda ziyaretçi sayılarına erişecek. Site kurmak tahmin edilenden kolaydır, burada önemli olan şey ise bu sitenin içerisinde yer alacak olan detayları doğru bir şekilde oluşturmak. Her bir noktaya dikkat edilmesinin sonrasında ise artık site test aşamasına gelmiştir.

http://www.sitenasilkurulur.net

Her bir sitenin yayınlanmadan önce teste tabi tutulması gerekiyor. Çünkü bu aşamada yapılacak test yayını ile birlikte site kurma işleminin sonrasında herhangi bir sorunun meydana gelmesini engelleyecek ve eğer ki gözden kaçırılmış herhangi bir durum varsa, testin sonrasında hızlı bir şekilde bu sorun giderilmelidir. Web hosting firmasının kaliteli olması demek, herhangi bir sorunun meydana gelmesi sonrasında eğer ki hosting firmasının giderebileceği bir sorunsa hızlı bir şekilde bu sorunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bunun içinse site yapmak için yapılacak olan araştırmalara çok iyi bir şekilde dikkat edilmesi büyük bir önem taşıyor. Konusunda uzman olan hosting firmaları, site trafikleri ile alakalı en doğru bilgileri site sahiplerine sunacaktır.

Sitelerin teknik detaylarının bilinmesinin yanı sıra ikinci olarak dikkat edilecek şey SEO konusu. Arama Motoru Optimizasyonu denilen şey, site yapmak ve sitesini arama motorları içerisinde ilk sıralara koymak adına çalışma yapmak oluyor. SEO demek yalnızca makalelerin içerisine anahtar kelimeleri eklemek anlamına gelmiyor. Bununla birlikte anahtar kelimelerin belirli bir sayıda makale içerisinde yer alması, doğru yerde alt başlıkları bulundurmak gibi konulara dikkat edilmesi sonrasında web sayfası artık ziyaretçilerin kullanımına açık hale gelir. Gerekli olan reklamların yapılmasının sonrasında ise site kendine ait bir ziyaretçi kitlesine erişiyor. Böylece Google gibi arama motorları üzerinden yapılacak aramalarda site istenilen üst sıralara çıkmayı da başarmış olur.

Admin
Admin

Posts : 2437
Join date : 2013-07-21

https://linux.forumakers.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum