Linux ve internet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megalodon Köpekbalığı ve Özellikleri Nelerdir?

Go down

Megalodon Köpekbalığı ve Özellikleri Nelerdir? Empty Megalodon Köpekbalığı ve Özellikleri Nelerdir?

Post by Admin Mon Sep 05, 2022 8:10 am

Megalodon Köpekbalığı ve Özellikleri Nelerdir?
Yunanca bir kelime olan megalodon aynı zamanda bir köpekbalığı cinsinin de adıdır. Aşağı yukarı 21 metreyi bulan bir boyuta sahiptir. Soyu tükenmiş bir köpek balığı cinsidir ve etobur bir hayvandır. Dev köpek balığı hakkında bilinen en önemli özellik büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nda yaşamış olduğudur. Balinalarla beslendiği bilinen köpek balığı 40 ton ağırlığında ve okyanusta yaşamış olan en büyük etobur olma özelliğini taşımaktadır. Megalodonların nesli neden tükenmiştir? Soruları sürekli araştırılan bir konudur.
Megalodon Köpek Balığı Nesli neden Tükenmiştir?
Bir köpek balığı türü olan megalodon etobur bir hayvandır. Okyanusların derinliklerinden su yüzüne çıkarak balina avlar ve bu şekilde hayatlarını sürdürmüşler. Balinalar ise ılık iklimleri sevmeyen bir balık türüdür. Ani iklim değişikliği sonucu balinalar okyanuslardan daha serin olan sulara göç etmektedir. Megalodonların yapısı soğuk iklimde yaşamaya elverişli değildir. Balinaların soğuk iklimlere göç etmeleri vahşi köpekbalıklarının aç kalmalarına neden olmuştur. Yaşadıkları büyük gıda bulma sorunu ise megalodonların nesillerinin tükenmesine neden olmuştur.
Megalodonlar hakkında bilinen bir başka bilgi de yaşam sürelerinin ortalama 20 ile 40 yıl arasında olmasıdır. 40 ton ağırlığında olan bu tür köpekbalıkları okyanuslarda yaşamış olan en büyük etobur hayvanlardır. 20 cm’yi bulan dişlere sahip olan etçil megalodonlar bir insanı rahatça yutabilecek ağız yapısına ve çok güçlü çene kaslarına sahiptir.

Admin
Admin

Posts : 3027
Join date : 2013-07-21

https://linux.forumakers.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum