İç Kanama Sorunu ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Go down

İç Kanama Sorunu ile ilgili Bilinmesi Gerekenler Empty İç Kanama Sorunu ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Post by Admin on Tue Jun 02, 2015 3:38 pm

İç Kanama Sorunu ile ilgili Bilinmesi Gerekenler Buyutec.net

Hayati sonuçları olan ve çok önem verilmesi gereken problemlerden sayılan iç kanama, gözle görülemediği için fark edilemez ancak organ ve dokularda kanama şeklinde devam eder. Trafik kazalarında, aşırı sert darbe ve çarpma gibi durumlarda kendisini gösterir.

Erken zamanda doktor kontrolü ve gerekli önlemlerin alınması şarttır. Bu şekilde hastanın hayatı kurtarılabilir ve mutlaka geç kalınmamalıdır. İç kanama kendisini, şiddetli baş dönmeleri ve mide bulantısı, el ve ayaklarda ani güç kaybı, bayılma ve bulanık görme, duymada işlev bozuklukları ve sersemlik olarak belli eder. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden hastaneye gitmek zorunludur. İç kanama en çok trafik kazalarında yaşanmaktadır. iç kanama belirtileri kas ve eklem bölgelerinde, karında ve ülserde çok sık iç kanama yaşanır. Hepsi hayati derecede önemlidir. İç kanama sonrasında beyin tümörü, yüksek tansiyon gibi sorunlar da baş gösterebilir.

Kesinlikle ihmale gelmeyecek ve önemsenmesi gereken bir durumdur. İç kanama yaşayan insan uzun süre hastanede kalmalıdır.

Site içerisinde iç kanama belirtilerinin yanı sıra basur belirtileri da ziyaretçilerle paylaşılmıştır.

Petrol ve doğalgaz gibi yenilenemez enerji kaynaklarını merak edenler ise, buyutec.net sitesinin yenilenemez enerji kaynakları nelerdir makalesine bakabilir.

Admin
Admin

Posts : 2145
Join date : 2013-07-21

http://linux.forumakers.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum