Linux ve internet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Satranç eğitim panoları - Satrancokulu.com

Go down

Satranç eğitim panoları - Satrancokulu.com Empty Satranç eğitim panoları - Satrancokulu.com

Post by Admin Fri Mar 06, 2015 8:15 pm

Satranç eğitim panoları - Satrancokulu.com

2005 yılında satrancın okullarda seçmeli ders olarak kabul edilmesi önemli bir eğitim devrimiydi. Elbette satranç antrenörleri ve öğretmenler satrancın önemini biliyorlardı ama MEB'in tarafından bunun kabul edilmesi satranca yurt çapında büyük ivme kazandırdı. Daha sonra İş Bankası'nın TSF'nin sponsoru olması ve televizyonlardaki satranç reklamları da bu ivmeyi artırdı. Artık satranç turnuvaları giderek yaygınlaşıyor ve özellikle 7-10 yaş grubunda pek çok minik satranççı satranç sevdalısı haline geliyordu.

15 senedir aralıksız olarak satrancın hizmetinde olan Satranç Okulu Türkiye'nin en geniş ve ücretsiz eğitim kaynaklarını sunmaya devam ediyor. Bundan yaklaşık 8 yıl önceyse Satranç Marketi'ni açarak satrançseverlere en iyi ürünleri en iyi koşullarda ve hızlı temin konusunda çalışmaya başladı. Marketten yirmiye yakın satranç takımına ulaşabilirsiniz. Standart kabul edilen Staunton model takımlar çeşitli boyutlarda; şah yüksekliği 63, 75, 85, 90, 94 ve 95 mm olmak üzere değişik takım sergileniyor. Okul, turnuva, profesyonel ve ahşap olmak üzere dört tyemel tercih bulunmakta. Beyaz taşların rengi kemik beyaz ve krem tonlarda. Ayrıca mat ve parlak seçimlerinde de bulunabilirsiniz. Satranç takımlarını rulo çantalı veya sadece taş ve altlıkla ve hatta sadece taş olarak da alabilirsiniz.

Satranç eğitim panoları elbette eğitimin vazgeçilmezi. Bu ürünlerde de en geniş çeşide Satranç Market sahip. Sarılabilir, askılı ve ayaklı panolardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Üç değişik sarılabilir pano, iki değişik askılı pano ve 3 değişik ayaklı pano bulunmakta. Mıknatıslı satranç taşları ise kırılmaz eva.

Satranç Okulu Marketi'nin en önemli ürünleri ise eğitim cdleri. 10 yıl içerisinde eski milli oyuncu FM Selim Gürcan tarafından 109 değişik eğitim cd'si çıkarıldı. Bu cdler başlangıç seviyesinden 2200 eloya kadar geniş bir yelpazeye hitap etmekte. Bu cdleri fiziksel olarak kargo ile temin edebileceğiniz gibi. Son yıllarda çok tercih edilen öde ve indir ile de satın alabilirsiniz. İndirme yöntemi ile alınan cdlerde hem kargo ücreti yok hem de hızlı ekonomik bir biçimde sahip olma imkanı oluyor.

Sitede ayrıca yüzün üzerinde satranç kitabı bulunmakta. Anaokulundan başlayarak her seviyeye yönelik kitaplar reyonlarda. Ayrıca seviyeye göre sınıflandırma da mevcut. Özellikle Analiz Satranç'ın kitapları üst düzey satranç oyuncularına hitap eder nitelikte. FM Alper Efe Ataman'ın çıkarttığı "Öğretici satranç Minyatürleri" kısa süre içerisinde en çok satan kitap haline geleceğe benziyor.

Admin
Admin

https://linux.forumakers.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics