Lojistik mesleği

Go down

Lojistik mesleği Empty Lojistik mesleği

Post by Admin on Thu Aug 22, 2013 8:10 pm

Lojistik mesleği

lojistik mesleği, dünya genelinde son derece popüler olmasına karşın ülkemizde gereken ilgiyi yıllardır görmemiştir. Fakat son dönemde ülkemizde de lojistiğe verilen önem ve bu meslek dalına olan ilgi artış göstermektedir. Özellikle üniversite tercihleri döneminde mesleklerle ilgili araştırma yapan öğrencilerin merak ettiği soruların başında “lojistik mesleği nedir” sorusu yer almaktadır. Fakat öncesinde lojistik kavramını ele almakta yarar var.

Lojistik; ürün ve hizmet gibi kavramların ihtiyaç duyulan yer ve zamanda temin edilmesi için kullanılan bir enstrümandır. Özellikle ülkeler arası ticaret yapan firmaların son derece önem verdiği hususların başında yer alan lojistik, aslında bölgesel çalışmaları olan şirketler için de önemlidir.

Tanım sonrasında “lojistik mesleği kimler tarafından tercih edilebilir” sorusuna yanıt verelim. Bu mesleği tercih etmeyi düşünenlerin insanlarla iletişim kabiliyeti yüksek, büro işlerini seven, ikna gücü ve girişimcilik konularında başarılı bireyler olması, sektörde iddialı konuma gelmeleri hususunda yardımcı olacaktır. çünkü lojistik mesleği, bireysel yeteneklerin ön plana çıktığı bir sektördür.

Pek çok üniversite bölümünden mezun olmak için 4 yıllık fakültelere gitmek gerekirken lojistik mesleğine sahip olmak için 2 yıl üniversiteye gitmek yeterlidir. Yani hayata daha erken atılmayı sağlayan, sektörde nitelikli eleman ihtiyacının had safhada olduğu lojistik, pek çok kişi için de erken yaşta iş imkanı sağlamaktadır. Sonrasında ise DGS’de başarılı olunduğu takdirde 4 yıllık fakültelere geçerek bölge müdürü, departman sorumlusu yahut yöneticilik pozisyonlarında işe başlanabilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve sektördeki gelişmelerden haberdar olmak isteyenler lojiport.com adresini takip edebilir.

Web: lojiport

Etiket: lojistik firmaları

Admin
Admin

Posts : 2145
Join date : 2013-07-21

http://linux.forumakers.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum